Сити

  во

  Како дел од својата програма за општествена одговорност и придонес во едукацијата во регионите каде што дејствува, Меѓународниот факултет на Универзитетот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Минатиот викенд беше ставен крај на уште една сезона во Премиер лигата која заврши со триумф на Манчестер Сити кој стана првиот тим кој го одбранил пехарот во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  УЕФА соопшти дека главниот истражител го предал Манчестер Сити на арбитража, „граѓаните" се под истрага за прекршување на правилата за Финансиски фер ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Само неколку дена откако беше најавено дека Манчестер сити може да добие забрана за учество во Лигата на шампионите поради финансиски нерегуларности , на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Лигата на шампионите наредната сезона би можела да остане без англискиот првак Манчестер Сити, откако денеска УЕФА потврди дека и официјално го отвора случајот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Манчестер Сити стана првиот тим што успеал во последната деценија да ја одбрани титулата во Премиер – лигата, но сепак селектирањето на тимот кој вреди многу ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Од европската куќа на фудбалот, УЕФА потврдија дека Манчестер Сити е предаден на Комисијата за финансиска контрола поради сомневања дека се прекршени правилата ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Денеска и официјално беше отворен трансфер периодот во Англија, па сега клубовите на Островот ќе може непречено да регистрираат фудбалери во пресрет на новата ...
  сите 19 | | | веќе видена