Сити

  во

  За прв пат во историјата на НФЛ, двете конференциски финалиња беа решени во продолженија и гостите славеа, ЛА ремс и Њу Ингланд патриотс ќе се борат за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Сити, Џозеп Гвардиола, ги сподели своите впечатоци по победата над Хадерсфилд во натпреварот од англиското првенство (3:0). Според него, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Топлик“ на СЈО, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Направете посебна смеса која помага да избегнете настинки и вируси и помага за здравје на цело тело. Сварете 400 милилитри вода и ставете во неа 2 банани и 2 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Сити, Џозеп Гвардиола, ги сподели своите впечатоци по победата над Хадерсфилд во натпреварот од англиското првенство (3:0). Според него, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Влијанието на Џејдон Санчо во Борусија Дортмунд и интересирањето на Баерн за Калум Хадсон-Одои од Челси се најистакнатите примери за тој растечки тренд ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Старите знаат да кажат „Кој работи, тој греши“, а вакво нешто дефинитивно им се случи на едни од најдобрите кога се работи за телевизиските преноси на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Случајот се наоѓа во доказна постапка и го води судијата Осман Шабани. Минатото рочиште беше одложено поради технички причини. Според обвинението на СЈО, ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Сити, Џозеп Гвардиола, ги сподели своите впечатоци по победата над Хадерсфилд во натпреварот од англиското првенство (3:0). Според него, ...
  сите 12 | | | веќе видена