Сити

  во

  Медиумите во Италија пренесуваат дека од таборот на Јувентус размислуваат да стапат во преговори со Манчестер Сити за размена на играчи. Имено, клубот од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Џејдон Санчо е еден од најперспективните, најквалитетните млади играчи во Европа и светот, фудбалер пред кого дефинитивно е светла и голема иднина, а за тоа ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Имено на сер Алекс Фергусон засекогаш со големи букви ќе биде запишано во историјата на светскиот фудбал, особено во онаа на Манчестер Јунајтед, клуб во кој ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Сè беше подготвено за славење, но улиците сега се празни, топката мирува, животот запре…Ова требаше да биде најрадосното време во животот на кој било навивач ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Имено на сер Алекс Фергусон засекогаш со големи букви ќе биде запишано во историјата на светскиот фудбал, особено во онаа на Манчестер Јунајтед, клуб во кој ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Филипинскиот претседател Родриго Дутерте упати предупредување до граѓаните дека ќе им даде наредба на војската и полицијата „да пукаат за да убијат“ во случај ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Швајцарскиот репрезентативец и член на англискиот Норич Сити Тим Клосе се наоѓа во карантин. Тој на социјалните мрежи сподели дека гледа филмови и серии преку ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Хари Реднап ја има улогата на еден од најпочитуваните тренери на Островот, а своевремено работеше и во таборот на Тотенхем. Искусниот стратег за англиските ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите аргентински фудбалери во последниве 20-тина години, Карлос Тевес, имаше свое видување за тоа што се случува во целиот свет, а е поврзано со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Покрај тоа што фудбалерите се согласуваат да направат видео интервјуа преку социјалните мрежи, дел од нив се одлучуваат и за видео конекција на Инстаграм меѓу ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Хари Реднап ја има улогата на еден од најпочитуваните тренери на Островот, а своевремено работеше и во таборот на Тотенхем. Искусниот стратег за англиските ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Филипинскиот претседател Родриго Дутерте предупреди дека ќе и нареди на полицијата и војската да пукаат во секој што „предизвикува проблеми“ во периодот на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Покрај тоа што фудбалерите се согласуваат да направат видео интервјуа преку социјалните мрежи, дел од нив се одлучуваат и за видео конекција на Инстаграм меѓу ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Филипинскиот претседател Родриго Дутерте предупреди дека ќе и нареди на полицијата и војската да пукаат во секој што „предизвикува проблеми“ во периодот на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Филипинскиот претседател Родриго Дутерте предупреди дека ќе и нареди на полицијата и војската да пукаат во секој што „предизвикува проблеми“ во периодот на ...
  сите 20 | | | веќе видена