Сити

  во

  Детската амбасада „Меѓаши“ денеска ја започна кампањата против врсничкото насилство, која ќе се одвива во текот на целата учебна година на национално ниво под ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Поради неприсуство на тројца адвокати, Судот го одложи денешното рочиште за предметот на специјалното јавно обвинителство со кодно име „Топлик“. Судијата Осман ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Летот на кој бил и Обрадор од Оахака до Мексико Сити поради дожд бил одлаган , но претседателот останал да чека со другите патници. Тој вели дека му било срам ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пет лица се приведени, откако по проверка на три возила во едното е пронајден пиштол. СВР Скопје вчера околу 16 часот презеде мерки и активности на паркинг ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Белгискиот репрезентативец и еден од најдобрите играчи на премиерлигашот Манчестер Сити, Кевин Де Брујн откри кога ќе се врати на фудбалските терени. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Поради неприсуство на тројца адвокати, Судот го одложи денешното рочиште за предметот на специјалното јавно обвинителство со кодно име „Топлик“. Судијата Осман ...
  сите 55 | | | веќе видена