Сити

  во

  Манчестер Сити покажа огромен карактер на гостувањето во Гелзенкирхен, бидејќи успеа да преживее два пенали, еден црвен картон и една контроверзна ВАР одлука и ...
  сите 24 | | | веќе видена

  ГО ИМАМЕ ПОБЕДНИКОТ! Вчера во Лигата на шампионите се одиграа два натпревар видовме од се по нешто: Убави голови, потези, провокации…Меѓутоа победата ја однесе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид обезбеди убава предност од два гола разлика по првиот осминафинален дуел од пресметката со Јувентус. Шпанците до триумфот стигнаа со погодоците ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пари Сен Жермен вчера играше заостанат натпревар од Лига 1 против Монпелје. Домаќинот однесе убедлива победа од 5:1, а потегот на натпреварот го имаше Анхел Ди ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Манчестер Сити триумфираше со 2-3 на гостувањето против Шалке и веќе во првиот меч си го обебеди местото меѓу најдобрите осум клубови во Европа за сезонава. ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид покажа сила на „Ванда Метрополитано“ и успеа да го урне големиот Јувентус, и тоа сосема заслужено ако се земе во предвид дека комплетно ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По неколку години европски неуспех, познато чувство на разочарување владееше во Гелзенкирхен откако играчот на Сити – Николас Отаменди беше испратен во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со 2-0 го победи Јувентус во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, италијанскиот тим ќе има тешка задача на реваншот во ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Видео технологијата игра клучна улога на дуелите Атлетико-Јувентус и Шалке-Манчестер Сити, во Мадрид е поништен пенал за домаќините, а во Гелзенкирхен пак ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид покажа сила на „Ванда Метрополитано“ и успеа да го урне големиот Јувентус, и тоа сосема заслужено ако се земе во предвид дека комплетно ...
  сите 24 | | | веќе видена