Сити

  во

  Дали навистина вреди толку многу? Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола во интервјуто за шпанските медиуми зборуваше за повеќе теми, а откри и информација ...
  сите 38 | | | веќе видена

  На денешното судење во предметот „Топлик“, сведочеше вработена во Министерството за транспорт и врски, која била член на Комисијата за јавно наддавање на ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Жителите во дел од подрачјата изложени на најголем ризик од ураганот Флоренс, кој стигна до источниот брег на САД, одбија да ги послушаат предупредувањата и ...
  сите 180 | | | веќе видена

  На денешното рочиште во кривичниот суд за предметот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројца сведоци кои ...
  сите 121 | | | веќе видена

  На денешното рочиште во кривичниот суд за предметот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројца сведоци кои ...
  сите 134 | | | веќе видена