Сити

  во

  На денешното рочиште во кривичниот суд за предметот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројца сведоци кои ...
  сите 82 | | | веќе видена

  На денешното рочиште во кривичниот суд за предметот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот да сведочат тројца ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Шпанската телевизија „Мовистар плус“ изминатава ноќ го објави цело видео со Пеп Гвардиола, а од истото ни пристигнуваат навистина голем број интересни изјави и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Манчестер Сити и репрезентацијата на Шпанија, Давид Силва, има план кариерата да ја заврши во своето родно место, Лас Палмас. Одличниот играч од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Развојот на Port City Colombo во Шри Ланка ќе претставува своевидна паралела на големите урбани центри. Ќе се протега на 665 хектари земја што е приближно на ...
  сите 7 | | | веќе видена