Сити

  во

  Откако Масимилијано Алегри најави дека си заминува од Јувентус по истекувањето на договорот на крајот од сезоната, неколку тренери беа поврзувани со слободната ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Овие денови многу се пишува за можноста Пеп Гвардиола да го превземе Јувентус. Се огласија обложувалниците кои го истакнаа Шпанецот како прв фаворит за клупата ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Вулканот Попокатепетл, кој се наоѓа во централниот дел на Мексико, на 70 километри од главниот град Мексико Сити, во последната ерупција исфрлил столб од пепел ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Новинска агенција од Италија пренесува дека Јувентус и Пеп Гвардиола си подале рака, Шпанецот на 4. јуни ќе стави потпис на четиригодишен договор вреден 94 ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Она што на почетокот изгледаше како нешто нереално и неверојатно од ден на ден станува се посериозно – Пеп Гвардиола е блиску да стане нов тренер на Јувентус! ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Иако Пеп Гвардиола пред неколку дена истакна дека нема шанси да си замине од Манчестер Сити за да се пресели во Јувентус, тоа не ги спречи италијанските ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Баерн Минхен ја прослави новата титула, сега претстои финалето од Купот на Германија против Лајпциг, но директорот Хасан Салихамиџиќ веќе се фати за работа и ...
  сите 43 | | | веќе видена