Сити

  во

  И покрај победата Гвардиола е незадоволен од одредени сегменти кај неговите фудбалери. Манчестер Сити започна добро, но не и совршено во Премиер лигата. После ...
  сите 33 | | | веќе видена

  По постигнатиот гол против Коњаспор, Елиф Елмас е во центарот на вниманието, сега кај хрватската јавност бидејќи Фенербахче му гостува на Динамо Загреб во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Сити стигна до нови три бода во новата сезона од Премиерлигата, но шпанскиот стратег видно фрустриран од изданието на неговите избраници, ги натерал со свои ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Сити во саботата беа доминатни против Фулам, славеа со 3:0, но често Пеп Гвардиола покрај аут линијата се гледаше дека е прилично ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Eлиф Елмас е новиот бисер на турскиот гигант Фенербахче, откако вчера обезбеди победа на својот тим за него со суперлативи пишуваат и медиумите во регионот. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Преполовен е извозот на македонски зеленчук во Русија, а за четвртина е намален пласманот на македонското овошје во првото полугодие од годинава во споредба со ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола со години наназад важи за перфекционист кој не остава да му побегне ниту најситен детаљ пред секој одигран натпревар, а каков карактер и каква ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Љубителите на фудбалот со нетрпение го очекуваат почетокот на новата сезона во Лигата на шампиони, но оваа сезона мечевите нема да се играат во препознатливиот ...
  сите 84 | | | веќе видена