Сити

  во

  Најголемите клубови во Премиер Лигата би можеле да бидат во голема неволја ако Манчестер Сити не го освои ФА Купот. Граѓаните веќе обезбедија место меѓу ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Младите не се заинтересирани да волонтираат – покажа истражувањето на Здружението за одржлив развој СФЕРА за вклученоста на младите во секојдневниот живот и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Младите да не го поминуваат денот на Широк Сокак со кафе туку да се приклучат кон невладините организации и да волонитраат стекнувајќи вештини што ќе ги ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп по вчерашниот натпревар и победата на „Кревин Котиџ“ против Фулам (1:2) се осврна на шансите неговиот клуб да ја освои ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Како што пренесува еден од највлијателните спортски медиуми во светот „ЕСПН“, Антоан Гризман преку својот агент се понудил на неколку од европските најголеми ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Екипата на Лајпциг ја заврши работата околу доведување на младиот фудбалер од Бразил, Луан Кандида. Италијанските медиуми претходните месеци пишуваа за него, ...
  сите 6 | | | веќе видена