Сити

  во

  Суперкомпјутерот на една од букмејкерските куќи во Англија предвидува дека Манчестер сити ќе го освои трофејот во новата сезона од Премиер лигата. Доколку се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Од ЕПЛ и официјално го објавија редоследот на натпреварите за воведното коло од новата сезона која треба да стартува на 9. август, а отвораат европскиот првак ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Влегувањетѕо на богатите тајкуни во многу клубови, потполно го промениа светот на фудбалот. Некои клубови од просечни станаа големи и играаат рамо до рамо со ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Обелоденет е календарот за претстојната 2019/20 сезона во Премиер лигата, а првото коло носи големо дерби. На „Олд трафорд“ ќе се соочат Манчестер јунајтед и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Обелоденет е календарот за претстојната 2019/20 сезона во Премиер лигата, а првото коло носи големо дерби. На „Олд трафорд“ ќе се соочат Манчестер јунајтед и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Тренерот на англискиот шампион Манчестер Сити и поранешен фудбалер и тренер на Барселона, Пеп Гвардиола, смета дека лутиот ривал на Каталонците, Реал Мадрид ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Meнаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги отфрли најавите дека размислува да одмори од фудбалот. Англиските медиуми пренесуваат дека Пеп Гвардиола би можел ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тренерот на англискиот шампион Манчестер Сити и поранешен фудбалер и тренер на Барселона, Пеп Гвардиола, смета дека лутиот ривал на Каталонците, Реал Мадрид ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тренерот нашампионот на Премиер лигата, Пеп Гвардиола, смета дека Реал Мадрид направил удар со привлекувањето на Еден Азар. Играчот го напушти Челзи за 100 ...
  сите 24 | | | веќе видена