Сити

  во

  Жорди Алба истакна дека сака да остане во Барселона, но дека за неговата судбина одлучува клубот. Договорот на Алба истекува на крајот од следната сезона и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Манчестер сити – Вулверхемптон (21 часот) Фудбалерите на Пеп Гвардиола се во застрашувачка голгетерска форма. Поразот од Лестер кон крајот на декември многу ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тотенхем вчера го претрпе вториот последователен пораз на домашен терен во Премиер лигата. По шокот од Вулвс со 3-1, „петлите“ вчера на „Вембли“ не можеа ништо ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Повеќе од половината фудбалери (шестмина) во најдобриот тим за 2018 година што го избраа над 1,8 милион љубители на фудбалот во едномесечното гласањето, кое ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Вишокот храна да не се фрла туку да се употреби во добротворни цели. Лицата со социјален статус да добиваат храна преку новиот модел “Сите сити“, како најдобро ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Лица со попреченост неколку пати во неделата ќе готват оброк за лица кои имаат или немаат можност за самостојна подготовка на храна, лица во социјален ризик и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Сепак, постојат навики кои можат успешно да ја зачуваат вашата линија на завидно ниво. Не е секој ден посебна пригода Крофни на работа, декадентен оброк во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Екипата на Евертон славеше рутинирана победа од 2-0 пред својата публика против тимот на Борнмут во 22 коло од англиската Премиерлига. Првото полувреме помина ...
  сите 6 | | | веќе видена