Сити

  во

  Манчестер сити синоќа со голем пресврт во второто полувреме стигна до победа од 3:2 на гостувањето кај Шалке во Гелзенкирхен. Со оваа победа, „граѓаните“ ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашните натпревари во Лигата на шампионите неколку пати на дело имавме прилика да ја видиме употребата на ВАР технологијата. Ќе потсетиме, ВАР ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Манчестер Сити вчера го победи Шалке со 3-2 во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампионите, победа која дефинитивно на некого не му се допаднала, па ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Манчестер Сити покажа огромен карактер на гостувањето во Гелзенкирхен, бидејќи успеа да преживее два пенали, еден црвен картон и една контроверзна ВАР одлука и ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Иако многумина во Манчестер Сити гледаат еден од главните конкуренти за трофејот во Лигата на шампионите, Пеп Гвардиола смета дека тие се далеку од таков ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Мадрид, 21. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Големата пресметка меѓу Атлетико Мадрид и Јувентус заврши со 2:0 победа на шпанскиот клуб, обезбедена во последните минути ...
  сите 120 | | | веќе видена