СДСМ

  во

  Премиерот на Република Македонија денеска се обрати пред граѓаните на Република Македонија кои симболично маршираа кон ЕУ. Нефовото обраќање ви го пренесуваме ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Македонска опозиција денеска маршираше низ улиците на Штип. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на самиот почеток на својот говор се поклони на луѓето ...
  сите 58 | | | веќе видена

  „Местото на Македонија е да биде интегрирана во европскиот свет. Нема друга опција освен сите граѓани на 30 септември да излезат и гласаат ЗА референдумот и со ...
  сите 52 | | | веќе видена

  „Ни остана уште еден, последен чекор за остварување на сонот за европска Македонија“, истакна премиерот Заев на централниот настан на кампањата на Коалицијата ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери, министрите Никола Димитров, Радмила Шекеринска и Оливер Спасовски, градоначалникот на Скопје ...
  сите 26 | | | веќе видена

  – Денешниот марш продолжува кон капијата на Европската Унија и НАТО! Денешниот масовен митинг претставува јасен и гласен одек на граѓаните за нашата желба и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Овој референдум, иако намерно збунувачки срочен, не е изјаснување дали сакаме во ЕУ и НАТО, туку е референдум за тоа дали прифаќате да се промени името на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  „Ако претседателот и лидерот не клекне на колена пред неговите следбеници, тогаш не ја заслужува нивната доверба“, со овие зборови лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Владата планира измени во Законот за лекови. Истите се во делот на Агенцијата за лекови со кои се предвидува да се воведе заменик директор. Упатените, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Владата планира измени во Законот за лекови. Истите се во делот на Агенцијата за лекови со кои се предвидува да се воведе заменик директор. Упатените, ...
  сите 5 | | | веќе видена