СДСМ

  во

  Претседателот Ѓорге Иванов преку соопштение реагираше на објавата на Законот за јазици и договорот од Преспа во Службен весник. „Доцна синоќа имавме можност да ...
  | | веќе видена | слични

  Став за Законот за јазици, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе кривични пријави против Талат Џафери и против директорот на Службен весник? – Ние го поддржуваме ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Очаен е антизападниот Мицкоски, целосно загубен во неуспехот на неговото деструктивно антизападно делување. Тој, Груевски, Иванов и Бачев не успеаја да ја ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Објавувањето на Законот за јазиците во „Службен весник“ е противуставен чекор, велат од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов. Оттаму велат дека чекорот не е ...
  сите 182 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 66 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава за собранискиот спикер, Талар Џафери и директорот на службен весник, Мартин Костовски.Партијата тврди дека власта нема ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов по изјавата, одговараше на новинарските прашања.Став за Законот за јазици, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе кривични ...
  сите 66 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
  сите 66 | | | веќе видена

  „Ние го поддржуваме објавувањето на Законот за јазиците и секако Законот за ратификација за конечната спогодба со Грција. Како што знаете, СДСМ заедно со ДУИ ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 66 | | | веќе видена

  „Најавата на антизападното ВМРО-ДПМНЕ за бојкот на претседателските избори е потврда дека Христијан Мицкоски знае дека нема поддршка кај граѓаните и бара алиби ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Најавата на антизападното ВМРО-ДПМНЕ за бојкот на претседателските избори е потврда дека Христијан Мицкоски знае дека нема поддршка кај граѓаните и бара алиби ...
  сите 66 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите институции на централно и локално ниво да го игнорираат и бојкотираат операционализирањето на овој неуставен и штетен закон. ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Скопје, 15 јануари 2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Најавата на антизападното ВМРО-ДПМНЕ за бојкот на претседателските избори е потврда дека ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 66 | | | веќе видена