СДСМ

  во

  На денешен ден пред четири години тогашниот опозиционер и лидер на СДСМ и сегашен премиер на Република Македонија, дал интервју за Ал Џезира. Во разговорот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  -Се обврзувам дека ќе бидам претседател на сите граѓани, претседател над партиите, претседател партнер на напредокот. Политичките партии не смеат да ја ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Актуелниот кандидат на СДСМ за шеф на државата, Стево Пендаровски, сака да биде претседател на Македонија, за која не така одамна, му било „срам како на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, ја прифати поканата за противкандидатот Гордана Силјановска за ТВ дуел. – Се разбира дека ќе има дуел, ...
  сите 220 | | | веќе видена

  Вкупно 1.836 граѓани од дијаспората се пријавиле дека ќе гласаат за претседателските избори. Нема да се гласа во 15 градови, бидејќи имало под 10 пријавени, ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев остави простор за предвремени парламентарни избори, но само доколку кандидатот на СДСМ и владеачката коалиција Стево Пендаровски загуби од ...
  сите 220 | | | веќе видена

  Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има ...
  | | веќе видена | слични

  Нема приближување на позициите меѓу власта и опозицијата во пресрет на денешниот состанок на работните групи за реформските закони. И во ВМРО-ДПМНЕ и во СДСМ ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев остави простор за предвремени парламентарни избори, но само доколку кандидатот на СДСМ и владеачката коалиција Стево Пендаровски загуби од ...
  сите 220 | | | веќе видена

  Политичките партии не смеат да го кочат или блокираат развојот на државата. За жал во минатото бевме сведоци кога тесно партиските интереси беа претставувани ...
  сите 96 | | | веќе видена

  По прес конференција за медиумите денеска кандидатот на СДСМ, Стево Пендароски беше прашан дали очекува фер и демократски избори, на што тој одговори дека ...
  сите 25 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ го брани насилството од 27 април. Партијата што брани криминал и насилници е симбол за нелегално прислушување, симбол на системско погазување на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ го брани насилството од 27 април, таа е симбол за криминал и нелегално прислушување, се вели во реакцијата на владејачката СДСМ на прес ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Четири месеци минаа, а нема одговорност ниту одговор, кој и за што две години прислушкувал во Јавното обвинителство! Четири месеци нема ништо од наводната ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Четири месеци минаа, а нема одговорност ниту одговор, кој и за што две години прислушкувал во Јавното обвинителство, обвинува Наум Стоилковски, Портпарол на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Пендаровски од Радовиш: Како претседател силно ќе се спротивставам на секој обид за кочење или блокирање на државата, напредокот на земјата на прво место
  сите 96 | | | веќе видена