СДСМ

  во

  Провладиниот новинар и политички аналитичар, Сашо Орданоски, во неговата претпоследна колумна за „Цивил Медиа“, објавена вчера, прејудицира дека поранешниот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Осудениот криминалец Никола Груевски самиот потврди за себеси дека срам и кукавица. Во страв од соочување со одговорноста за криминалот Груевски побегна на ...
  сите 338 | | | веќе видена

  На денешната расправа во Собранието пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска истакна дека од почетокот на нејзиното функционирање, Владата на СДСМ се истакна ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Заменик-претседателката во Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, на прес-конференцијата за седницата на Комитетот за НАТО, на барање на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На денешната расправа во Собранието пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска истакна дека од почетокот на нејзиното функционирање, Владата на СДСМ се истакна ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Заменик претседателката во Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на прес-конференцијата за седницата на Комитетот за НАТО, на барање на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, рече на денешната прес ...
  сите 64 | | | веќе видена

  СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Заменик-претседателката во Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, на прес-конференцијата за седницата на Комитетот за НАТО, на барање на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Заменик претседателката во Владата на Република Македонија и министерка за одбрана Радмила Шекеринска најави дека ќе одговараат сите што ја доведоа државата во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Криминалецот Груевски го допре дното, падна на најниско можно ниво.  Со кукавичкото бегство, лажниот патриот, криминалецот Груевски покажа дека останува верен ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, молчи како неговата мајка се вработила во струмичкиот катастар, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Осудениот криминалец Никола Груевски самиот потврди за себеси дека срам и кукавица. Во страв од соочување со одговорноста за криминалот Груевски побегна на ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Советниците на денешната деветта седница на Советот, ја изгласаа Развојната Програма на општина Гостивар за 2019-та година. Таа содржи проекти, зафати и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
  сите 64 | | | веќе видена