СДСМ

  во

  В недела сте исправени пред јасен и недвосмислен избор. Од една страна може да гласате за Силјановска и со тоа да гласате всушност за Груевски и Мицкоски. Со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Последната недела од кампањата за претседателските избори стана смртно сериозна. За разлика од поопуштениот старт, кога и реториката беше поблага, а во фокусот ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Тимот на Гордана Сиљановска кој секојдневно шири лаги треба да знае дека лажно пријавување е кривично дело. Толку е голем стравот од пораз на Сиљановска на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  В недела сте исправени пред јасен и недвосмислен избор. Од една страна може да гласате за Силјановска и со тоа да гласате всушност за Груевски и Мицкоски. Со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  В недела сте исправени пред јасен и недвосмислен избор. Од една страна може да гласате за Силјановска и со тоа да гласате всушност за Груевски и Мицкоски. Со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  В недела сте исправени пред јасен и недвосмислен избор. Од една страна може да гласате за Силјановска и со тоа да гласате всушност за Груевски и Мицкоски. Со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов одговори на вчерашните прозивки на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ во врска со ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Последниот ден пред стапување на предизборниот молк, кандидатот за градоначалник на Охрид на СДСМ Константин Георгиески се осврна на целиот процес од изборната ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Кандидатот за градоначалник од ГДУ Михаил Трендафилов Нанче денес кажа дека има решение за нелегалната изградба на Алипашината џамија. - За крај темата која ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера попладне учествуваше на граѓанска трибина во Неготино каде со граѓаните разговараше за повеќе актуелни теми, ...
  сите 253 | | | веќе видена

  Зоран Заев е единствениот политичар трипати аболициран за криминал, а Пендаровски единствениот кандидат којшто јавно признава дека е 102,5% ист со аболицирани ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Горан Момироски, портпарол на изборниот штаб на кандидатката за претседател Гордана Сиљановска-Давкова, изјави дека замената на единствениот матичен број на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ утрово преку соопштение повторно се осврна на апликацијата на СДСМ со која, како што тврди, се краделе лични податоци на граѓаните. Опозицијата бара ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Реакција на СДСМ: Тимот на Гордана Сиљановска кој секојдневно шири лаги треба да знае дека лажно пријавување е кривично дело. Толку е голем стравот од пораз на ...
  сите 85 | | | веќе видена