СДСМ

  во

  Со задоволство можам да соопштам дека заврши блокадата на законодавниот процес во Собранието на Република Северна Македонија, со која поранешниот претседател ...
  сите 19 | | | веќе видена

  СДСМ го уништи здравствениот систем во Република Македонија. Во изминативе две години откако е СДСМ на власт во здравството владее хаос и секојдневно сме ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Борбата против кршењето на човековите права е многу важна, како и борбата за правата без разлика на сексуалната ориентација и родовиот идентитет. Градиме ...
  сите 68 | | | веќе видена

  „Со задоволство можам да соопштам дека заврши блокадата на законодавниот процес во Собранието на Република Северна Македонија, со која поранешниот претседател ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски по објавениот аудио материјал со наслов „Пајо нарачува кокаин“.Додека ...
  сите 199 | | | веќе видена

  “Со тоа што сами ги скративме трошоците за пратениците покажавме дека сме спремни да подржиме и скратење на другите привилигии со цел повеќе пари да останат ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Изјава на Јагода Шахпаска, пратеничка на СДСМ Со задоволство можам да соопштам дека заврши блокадата на законодавниот процес во Собранието на Република Северна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Заврши блокадата на законодавниот процес во Собранието на Република Северна Македонија, со која поранешниот претседател Иванов нанесуваше директна штета на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во опозициската ВМРО-ДПМНЕ се категорични дека Павле Богоевски мора да поднесе оставка од пратеничката функција од морални причини затоа што направил кривично ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Со задоволство можам да соопштам дека заврши блокадата на законодавниот процес во Собранието со која поранешниот претседател Иванов нанесуваше директна штета ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Фросина Ременски, пратеничка и партиски функционер на СДСМ, цврсто застана во одбpана на пратеникот Павле Богоевски, по објавената бомба именувана со наслов ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Кога точно ќе почнат промените во раководни структури на министерско ниво, во државните институции, општините каде државата е претставена со одредни државни ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Парламентот на Летонија го усвои законот со кој се ратификува Протоколот за пристапување на нашата држава во НАТО. Со тоа, Летонија е тринаеста земја членка ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се огласи по скандалот со пратеникот на СДСМ, Павле Богоевски. Независната пратеничка група од ВМРО ДПМНЕ денес ќе ...
  сите 240 | | | веќе видена

  СДСМ го уништи здравствениот систем во Република Македонија, оценува опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „Во изминативе две години откако е СДСМ на власт ...
  сите 84 | | | веќе видена