СДСМ

  во

  Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
  сите 424 | | | веќе видена

  СДСМ откако е на власт за заштита од загадување на воздух воведе мерка „Исклучување на мерни станици“. Додека граѓаните се гушат од загаден воздух, власта се ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Нема поголемо расипништво од 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ го парите на граѓаните се трошеа на лажен барок, споменици и криминални тендери за ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова што ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Со овие политики, од парите што секој граѓанин ги одвојува, преку низа на мерки, создаваме систем на поинакви вредности, парите да се вратат назад до ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија, ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Ќе се обидам мојот говор вечерва да го поделам во два дела. Првиот дел ќе биде за ова политичко мочуриште кое што го споменавме пред малку во овој краток филм ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
  сите 424 | | | веќе видена

  Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
  сите 67 | | | веќе видена

  СДСМ откако е на власт ја зголеми само сиромаштијата. Во Република Македонија моментално околу 460.000 граѓани живеат на работ на сиромаштија, а манипулантите ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Со предлог Буџетот за 2019 година, изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедуваме повеќе пари за граѓаните, социјална праведност, поголеми плати, поголем ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Не владата, туку собраниското тело за помирување за инцидентите од 27 април ќе го подготви новиот Законот за амнестија, дознава 1ТВ. За парламентарното ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Прес конференција, Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ Скопје, 18.11.2018 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Со предлог Буџетот за 2019 ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Со предлог Буџетот за 2019 година, изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедуваме повеќе пари за граѓаните, социјална праведност, поголеми плати, поголем ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Ивор Мицковски на својот Фејсбук напиша статус преку кој бара одговорност и оставки од власта. Тој пишувајки за последните случувања во државата прашува: -Јас ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Со предлог Буџетот за 2019 година, изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедуваме повеќе пари за граѓаните, социјална праведност, поголеми плати, поголем ...
  сите 214 | | | веќе видена