СДСМ

  во

  Овој референдум, иако намерно збунувачки срочен, не е изјаснување дали сакаме во ЕУ и НАТО, туку е референдум за тоа дали прифаќате да се промени името на ...
  сите 192 | | | веќе видена

  „Ако претседателот и лидерот не клекне на колена пред неговите следбеници, тогаш не ја заслужува нивната доверба“, со овие зборови лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Владата планира измени во Законот за лекови. Истите се во делот на Агенцијата за лекови со кои се предвидува да се воведе заменик директор. Упатените, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Владата планира измени во Законот за лекови. Истите се во делот на Агенцијата за лекови со кои се предвидува да се воведе заменик директор. Упатените, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Овој референдум, иако намерно збунувачки срочен, не е изјаснување дали сакаме во ЕУ и НАТО, туку е референдум за тоа дали прифаќате да се промени името на ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Претседателот Заев на големиот граѓански марш за европска Македонија: На 30 септември ставете ја вашата насмевка и излезете за иднината на европска Македонија!
  сите 17 | | | веќе видена

  Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако ...
  сите 192 | | | веќе видена

  За среќа, историјата е наука и не подлежи на слободните интерпретации и медиумски спинови на Заев, па сигурно во иднина ќе се врати да не истражува и нас и ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Со транспарентот „Излези ЗА! европска Македонија” граѓаните ги предводеа премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери, министрите Никола ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ветувања не остварува, ама барем остана верен на своите клептомански пориви. Типично за Заев човекот кој шибицарски пред камера бараше поткуп од 200 илјади ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски мора да понесе одговорност. Ова што ѝ се случува во полицијата е дно дна, порача Димче Арсовски, портпарол на ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Не е храброст да го промениш името, идентитетот, Уставот и јазикот на Македонија, туку кулавичлук. Заев треба да се охрабри и да излезе на дебата. Зоран Заев ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Со транспарентот „Излези ЗА! европска Македонија” граѓаните ги предводеа премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери, министрите Никола ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Лидерот на Српската напредна странка за Македонија Драгиша Милетиќ е во првите редови на денешниот собир за промена на името и влез во ЕУ и НАТО. Проблемот со ...
  сите 3 | | | веќе видена