СДСМ

  во

  Влора Бектеши, сестра на министерот за економија, Крешник Бектеши, е најновиот случај за непотизам при вработување во МЕПСО, која политичките функционери ја ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Очигледно на Заев многу нагло му дојде чист воздух на Алпите во Гармиш-Партенкирхен. Ако поседеше уште малце на чист воздух, можеби ќе ветеше и 2.000 километри ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Комисијата за прашањата на изборите и именувањата во Собранието го предлага адвокатот Стевица Јосифовски да биде еден од двајцата нови членови на Агенцијата за ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Не постои судир во СДСМ околу претседателските избори и барањето на опозицијата за предвремени парламентарни, тврдеше во вторникот вечерта министерот за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вели дека тој како адвокат на европската агенда на земјава е против предвремени парламентарни избори затоа што ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Гетева : Власта ќе креира независно тело кое ќе става ред во прислушкувањето, господине Емил Димитриев, што мислите вие за тоа?! Инаку, добредојдовте во Куртон ...
  | | веќе видена | слични

  Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вели дека тој како адвокат на европската агенда на земјава е против предвремени парламентарни избори затоа што ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Министерот од Владата на СДСМ за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски во отвореното Студио 1 вели дека не постои судир во партијата околу ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Со предвремени парламентарни избори ќе се пропушти почетокот на преговори со Европската унија рече вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, кој во ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Македонскиот премиер, Зоран Заев денеска на владина прес-конференција изјави дека партијата СДСМ чиј лидер е тој, скенира десетина кандидати меѓу кои еден ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вели дека тој како адвокат на европската агенда на земјава е против предвремени парламентарни избори затоа што ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, вели дека тој, како адвокат на европската агенда на земјава, е против предвремени парламентарни избори затоа ...
  сите 55 | | | веќе видена