СДСМ

  во

  И во најголемата здравствена криза Христијан Мицкоски продолжува да шири политикантство и дезинформации, да работи против интересите на државата и здравјето на ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Неговиот криминал и неспособност со кои ги поклопи институциите овие три години сега резултираат со загубени човечки животи и непостоење капацитет да се ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Додека целата држава, институциите, граѓаните, службениците, сите бескомпромисно се борат против коронавирусот, фрустрираниот Мицкоски очајно шири лажни вести ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Преку конкретни мерки го штитиме здравјето на граѓаните, но и спроведуваме и низа мерки за ублажување на ударот врз економијата. Владата го усвои вториот голем ...
  сите 398 | | | веќе видена

  Лошото менаџирање со кризата, со секој изминат ден зема се повеќе жртви. Сите сме загрозени. Сите сме во опасност, а танчерите Заев, Спасовски и Филипче, ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, здравството веќе не ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Од ВМРО-ДПМНЕ излегоа со реакција на соопштението на СДСМ и изјавуваат дека криминалот на Зоран Заев и неспособноста, со кои се поклопени институциите овие три ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Од СДСМ излегоа со соопштение во кое го обвинуваат Христијан Мицкоски за ширење политикантство и дезинформации и работење против интересите на државата и ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 429 | | | веќе видена

  Факти кои го одбележаа денот: 1.Црн ден за Македонија, 5 починати од корона, 53 заболени, а Заев и Филипче тераат политика. 2.СДСМ ја води државата кон ...
  сите 429 | | | веќе видена

  На последната седница, Владата на Спасовски донела Уредба со законска сила со која се врши пренамена на буџетски средства за исплата на плати на истражителите ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
  сите 489 | | | веќе видена

  Средствата што се уплаќаат во Вториот задолжителен приватен пензиски фонд државата да ги пренасочи во првиот задолжителен приватен фонд. На ваков начин ...
  сите 429 | | | веќе видена