СДСМ

  во

  Партиското „Кацарска судство“ и аболицираниот Зоран Заев ја уништија демократијата и правдата во Република Македонија. Криминалниот картел на власт преку ...
  сите 121 | | | веќе видена

  „Партиското „Кацарска судство“ и аболицираниот Зоран Заев ја уништија демократијата и правдата во Република Македонија. Криминалниот картел на власт преку ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Премиерот Заев на изненадување на многумина во земјава и регионот не беше дел од големиот светски настан што го организираше францускиот претседател Емануел ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Од ден во ден, а нема ден ден без отровно, апокалиптично соопштение на опозицијата, таа ја повторува својата омилена формула „политички прогон“ на кој биле ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во попладневата расправа за четвртиот амандман независната пратеничка Владанка Авировиќ предложи во процесот на имплементација на Договорот од Преспа да се ...
  | | веќе видена | слични

  Навикнато на провизии антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ измислува лаги, на општините им се помага да ги вратат долговите направени токму од нивното ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Собраниската Комисија за уставни прашања со 9 гласови „за“ и пет „против“ го утврди и четвртиот и последен нацрт-амандман (36) на Уставот, за уставните измени ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Расипничкото и девијантно однесување на СДСМ во здравството, не запира. Неспособноста и лагите на Владата предводена од СДСМ се гледаат секој ден, и на секој ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Да се вметен изречно зборот „идентитет“, покрај заштитата на културното и историското наследство за да се добие силна гаранција дека тој е заштитен со овие ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, на денешната комисиска расправа за уставните амандмани ги праша пратениците од СДСМ кога ќе го сменат името на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието денеска на тема ребаланс на буџетот ги потенцираше катастрофалните намалувања во образованието, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Јавноста ги дозна шемите за хидроцентралите што Мицкоски ги правел со неговиот ментор Груевски и затоа, Мицкоски и антизападното раководство ВМРО-ДПМНЕ се ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Собраниската Комисија за уставни прашања доцна попладнево со девет гласа „за“, пет „против“ и ниту еден „воздржан“ го поддржа четвртиот амандман на Уставот што ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Собраниската Комисија за уставни прашања доцна попладнево со девет гласа „за“, пет „против“ и ниту еден „воздржан“ го поддржа четвртиот амандман на Уставот што ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието денеска на тема ребаланс на буџетот ги потенцираше катастрофалните намалувања во образованието, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Собраниската Комисија за уставни прашања доцна попладнево со девет гласа „за“, пет „против“ и ниту еден „воздржан“ го поддржа четвртиот амандман на Уставот што ...
  сите 95 | | | веќе видена