СДСМ

  во

  Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македонија. Очигледно е дека ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Кочо Анѓушев, денеска ќе присуствуваат на трибина во „Кромберт и Шуберт“ во индустриската зона Жабени, за која порано од ...
  сите 30 | | | веќе видена

  За време на посетата на САД меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев се обрати пред околу 100 претставници на партиите на десниот центар од целиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  За време на посетата на САД меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев се обрати пред околу 100 претставници на партиите на десниот центар од целиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски вчера се сретна со жителите на неколку населени места од општина Крива Паланка ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во своето обракање Ѓорчев истакна дека состојбите во македонската економија секојдневно се влошуваат, а Македонија брзо паѓа на поголем број на листи за водење ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски вчера, како дел од караванот на Коалиција „Заедно ЗА Европска Македонија“ беше во ...
  сите 59 | | | веќе видена

  ВМРО ДПМНЕ, најголемата опозициска партија денеска со нова реакција кон политиката на СДСМ. Ставовитe на партијата ги пренесе портпаролот Димче Арсовски. „СДСМ ...
  сите 218 | | | веќе видена

  Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и културата на Република Македонија. Никој нема право да се коцка и како влог да ги става ...
  сите 168 | | | веќе видена

  СДСМ е во паника. Гледаат дека народот не ја поддржува нивната антидржавна политика и тргувањето со националните интереси па ангажираат се што им стои на ...
  сите 218 | | | веќе видена

  Очигледно е дека Иванов е навикнат да им предизвикува проблеми на сопствените граѓани, дури и на оние кои го гласаа. Последниот остаток од криминалниот режим ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Кочо Анѓушев, денеска ќе присуствуваат на трибина во „Кромберт и Шуберт“ во индустриската зона Жабени, за која порано од ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Денеска (24.09.2018, понеделник) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот на СЈО, под кодно име “Титаник” со репродукција на бомбите. Во разговор од 1 јуни 2011 година разговараат ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Сегашноста е мачна, а иднината неизвесна со СДСМ на власт. Работниците работат по 12 часа за потпросечни плати, младите секој ден се со мисла да ја напуштат ...
  сите 218 | | | веќе видена

  Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македонија. Очигледно е дека ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски вчера се сретна со жителите на неколку населени места од општина Крива Паланка ...
  сите 59 | | | веќе видена