СДСМ

  во

  Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Околу 53.500 вработени во здравство, градинките, основните и средните училишта од овој месец добиваат покачување на платата за пет отсто. За оваа намена од ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Дали луѓето кои ја нападнаа телевизиската екипа во Маврово и го спречија новинарот да го снима имотот на Петре Шилегов се членови на СДСМ и блиски луѓе на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  СДСМ треба јасно да каже дали имало грчка дипломатска интервенција после интервјуто на Зоран Заев или не? Дали тиражниот Екатимерини лаже кога вели дека откако ...
  сите 157 | | | веќе видена

  53.500 вработени во здравство, градинките,основни и средни училишта се покачи платата Околу 53.500 вработени во здравство, градинките, основните и средните ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од страна на Македонската информативна агенција. ...
  сите 157 | | | веќе видена

  (Прилеп, 22 септември) - Заменик претседателот во Владата на РМ и министер за одбрана Оливер Спасовски и министерот за надворешни работи Никола Димитров, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Државата повеќе од година и пол стагнира. Страда економијата, образованието, здравството, секторот на социјална заштита, земјоделието. Страда секој еден ...
  сите 150 | | | веќе видена

   Страда секој еден сегмент во државата поради криминогеноста на власта. Во пораст единствено се скандалите и наместените тендери. СДСМ од опозиција ветуваше ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Државата повеќе од една и пол година стагнира. Страда економијата, образованието, здравството, секторот на социјална заштита, земјоделието. Страда секој еден ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Почитувани, Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. „СДСМ треба јасно да каже дали имало ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Грчиот весник „Катимерини” пишува дека по интервенција од Атина, државната Македонска новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името Македонија. Спогодбата со Грција значи цезура секогаш кога ќе се спомене Македонија! Уште не стапила ...
  сите 157 | | | веќе видена