СДСМ

  во

  Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Ниту една од институциите не излезе со официјално образложение за тоа што точно се случило денес во притворското одделение во Шутка. Тоа што е познато е дека ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Можно е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да „заработи“ тужба од премиерот Зоран Заев по навредите упатени кон него синоќа на прес-конференција. Заев ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Да не беше трагично, ќе беше многу смешно – вака портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ја коментира изјавата на министерот, Дамјан Манчевски, со која тој ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев изјави дека не е целосно запознаен со одлуката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и нивната пратеничка група дека ќе го замрзнат ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Мира Стојчевска, пратеничката од редовите на СДСМ која периодов е главна тема поради обвинувањата за непотизам, се огласи на Фејсбук за ситуацијата со статус. ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Ниту една од институциите не излезе со официјално образложение за тоа што точно се случило денес во притворското одделение во Шутка. Тоа што е познато е ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Претседателот на движењето Беса, Билал Касами по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив како партија останува отворена можноста ...
  сите 61 | | | веќе видена

  По средбата со Зоран Заев, лидерот на Беса, Биљал Касами, изјави дека за нив како партија пред изборите во игра се неколку опции. Едната од нив е консензуален ...
  сите 61 | | | веќе видена

  -Платите растат, се повеќе пари завршуваат кај граѓаните, кај работниците, во семејствата. Во 2018 година забележан е најголем раст на просечната плата во ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Немаме договор, поставивме услови на маса но во фаза сме на анализи сеуште, рече лидерот на Беса, Билал Касами по средбата со премиерот Зоран Заев во обид да ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Претседателот на движењето Беса, Билал Касами по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив како партија останува отворена можноста ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Владејачкиот СДСМ вели дека ВМРО-ДПМНЕ донела пандемија на непотизам и прашува дали Мицкоски ќе даде отказ од Машинскиот факултет затоа што бил асистент кај ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, преку социјалните мрежи во ноември минатата година преку фејсбук статус објасни која е причината ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Претседателот на движењето Беса, Билал Касами по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив како партија останува отворена можноста ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев изјави дека не е целосно запознаен со одлуката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и нивната пратеничка група дека ќе го замрзнат ...
  сите 14 | | | веќе видена