Сараево

  во

  На Претседателските избори 2019 година, своето право на глас во странство ќе можат да го остварат вкупно 1.782 граѓани во 32 Дипломатско – конзуларни ...
  сите 67 | | | веќе видена

  На Претседателските избори 2019 година, своето право на глас во странство ќе можат да го остварат вкупно 1.782 граѓани во 32 Дипломатско – конзуларни ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Раководителката на Македонскиот центар на ИТИ (Интернационален театарски институт) Иванка Апостолова Баскар од денеска до 22 март ќе учествува на Меѓународниот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Филмскиот фестивал Право Људски од Сараево и Филмскиот фестивал Докуфест од Призрен, во соработка со филмската и видео програма на Музејот на современата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Филмскиот фестивал Право Људски од Сараево и Филмскиот фестивал Докуфест од Призрен, во соработка со филмската и видео програма на Музејот на современата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје е подготвен за предизвикот што го носи полуфиналето од АБА2 лигата. Македонскиот претставник ќе ја нема предноста на домашен терен против Спарс, но ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Раководителката на Македонскиот центар на ИТИ (Интернационален театарски институт) Иванка Апостолова Баскар од денеска до 22 март ќе учествува на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко Азески, кој е и заменик-претседател на Коморскиот инвестициски форум, учествува на конференцијата ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во периодот од 18 до 20 март 2019 година, во Сараево, Босна и Херцеговина, ќе се одржи првата Конференција на тема: „Дигитализација на општеството во Босна и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Горан Бреговиќ - еден од најголемите балкански и светски музичари на денешнината Ве кани на концерт каде за прв пат пред македонската публика ќе го претстави ...
  сите 16 | | | веќе видена