Сараево

  во

  Македонскиот фудбалски интернационалец Крсте Велкоски има понуда од Сараево за продолжување на договорот. Раководството на клубот сака да го задржи во своите ...
  сите 24 | | | веќе видена

  За што да се фатиш, само неуспех, до неуспех. Една добра работа, во многу и не баш така пријатни ја одбележаа календарската 2018 гофина во македонската клупска ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Откривањето четири нови генетски мутации на ретката болест хередитарен ангиоедем (ХАЕ), кои ги нема на друго место освен во Македонија, ѝ го донесе првото ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кон крајот на оваа година ќе се навршат точно 100 години од формирањето на Кралството СХС, односно почетокот на Југославија. Џозеф Писнети направил интересна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Анализата на вестите од светот започна со протестите во Бања Лука, Загреб и Сараево поради убиството на Давид Драгичевиќ, но и ненајавената посета на Доналд ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во денешната главна статија на „Ал Џезира“ за тоа кој настан ја одбележа 2018-та на Балканот на прво место е потпишувањето и спроведувањето на Преспанскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Родителите на студентот Давид Драгичевиќ од Бања Лука, кој почина под неразјаснети околности, се уапсени и спроведени во полицијата. Поради тоа се најавени ...
  сите 50 | | | веќе видена

  За оние кои не чуле никогаш за него и не го знаат (а такви ги има мнозинство), човекот на сликата погоре е Стеван Попов. По занимање беше пилот кој целиот свој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Давор Драгичевиќ , таткото на 21-годишното момче Давор за чија неразјаснета смрт граѓаните од Бања Лука протестираат веќе девет месеци, е пуштен на слобода ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Во Бања Лука и Сараево за денеска се најавени нови протести, откако вчера беа уапсени Давор Драгичевиќ и неговата бивша сопруга Сузана, родителите на студентот ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Вечерва се одржа голем протест во Бања Лука поради неразјаснетото убиство на момчето Давид Драгичевиќ, чиј татко беше уапсен зашто не се појавил на судење , а ...
  сите 57 | | | веќе видена