Сараево

  во

  Жителите на три македонски градови се први на удар кога е во прашање смртноста предизвикана од загаден воздух.Во неколку македонски градови 1.000 човечки ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Жителите на три македонски градови се први на удар кога е во прашање смртноста предизвикана од загаден воздух. Во неколку македонски градови 1.000 човечки ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Жителите на три македонски градови се први на удар кога е во прашање смртноста предизвикана од загаден воздух. Во неколку македонски градови 1.000 човечки ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Околу 1.000 смртни случаи на годишно ниво во неколку македонски градови се последица на изложеноста на луѓето на претерано загаден воздух со висока ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Претставници на Здружението за лица со оштетен вид “Реалитети“ од Гостивар, денес беа на прием кај градоначалникот Арбен Таравари. Поводот беше нивното ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Александар Пандов, кој важи за активен критичар на СДСМ и кој често е по медиумскиот етер во одбрана на политиките на ВМРО-ДПМНЕ сега на својот фејсбук профил ...
  | | веќе видена | слични

  Горан Бреговиќ потекнува од Сараево, живее во Париз, го сака Белград и секогаш му се враќа. По татко е Хрват, а по мајка Србин, сопругата му е муслиуманка, а ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Додека светските лидери се собираа во Париз на одбележувањето на стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, две лица се најдоа во Грац. Тие се ...
  сите 92 | | | веќе видена