Сараево

  во

  Снег во поголемиот дел од Босна и Херцеговина предизвика голем број проблеми, а најмногу имале возачите кои биле учесници во сообраќајни несреќи, бидејќи ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Наследник на богато семејство, Милош Остојиќ (30), убиен е синоќа во Лукавица во Источно Сараево, во класична заседа. Тој е ранет пред својот клуб Спарта, а од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  „Подолго време, јас лично, се чудев колку често наоѓам такви стебла, и искрено ме иритиреше. Дали е тоа направено од незнаење, дали од злонамерност, или пак од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонскиот фудбалски интернационалец Крсте Велкоски има понуда од Сараево за продолжување на договорот. Раководството на клубот сака да го задржи во своите ...
  сите 24 | | | веќе видена

  За што да се фатиш, само неуспех, до неуспех. Една добра работа, во многу и не баш така пријатни ја одбележаа календарската 2018 гофина во македонската клупска ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Откривањето четири нови генетски мутации на ретката болест хередитарен ангиоедем (ХАЕ), кои ги нема на друго место освен во Македонија, ѝ го донесе првото ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кон крајот на оваа година ќе се навршат точно 100 години од формирањето на Кралството СХС, односно почетокот на Југославија. Џозеф Писнети направил интересна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Анализата на вестите од светот започна со протестите во Бања Лука, Загреб и Сараево поради убиството на Давид Драгичевиќ, но и ненајавената посета на Доналд ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во денешната главна статија на „Ал Џезира“ за тоа кој настан ја одбележа 2018-та на Балканот на прво место е потпишувањето и спроведувањето на Преспанскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Родителите на студентот Давид Драгичевиќ од Бања Лука, кој почина под неразјаснети околности, се уапсени и спроведени во полицијата. Поради тоа се најавени ...
  сите 50 | | | веќе видена