Сараево

  во

  Саливан ќе се сретне со премиерот Зоран Заев, по што ќе одржат прес-конференција во Владата на Република Македонија. Високиот гостин ќе има средба и со ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Заменик-државниот секретар на САД Џон Саливан утре ќе престојува во посета на Скопје. Саливан ќе се сретне со премиерот Зоран Заев, по што ќе одржат ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Сараево годинава за прв пат ќе го собори рекордот по посета на странски туристи од 1984-та, кога во овој космополитски град беа забележани над еден милион ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Горан Бреговиќ ја кренал публиката на нозе со спектакло во Штар Арена, каде што како самиот што вели го потикнало да направи концерт.Над 15 илјади публика ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Градовите во нашиот регион се натпреваруваат кој ќе потроши повеќе пари за новогодишните прослави на улиците, но истовремено добро е што славениците ќе може ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Легендарниот хрватски фудбалер, а сега селектор на репрезентацијата на БиХ, Роберт Просинечки е пуштен од Клиничкиот центар при Универзитето во Сараево, на ...
  сите 352 | | | веќе видена

  Поп-пејачката Лина Пејовска заедно со нејзиниот коелга пејачот Фатмир Сулејмани сними видео за песната „Од најгорих најбољу“, која е преработена од ...
  | | веќе видена

  Врсници претепале средношколец во Сараево поради кифла. Еден од напаѓачите го удрил со цигла во главата, па нападнатиот ја изгубил свеста, пренесува „ Курир.рс ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонскиот претставник во втората АБА лига, МЗТ СКопје оствари драгоцена победа на гостувањето во Сараево со што се искачи на второто место по 11 одиграни ...
  сите 14 | | | веќе видена