Сараево

  во

  Ирем Каришиќ, 26-годишното момче од Сараево, бил во море кај Сплит кога започнало силното невреме и го удрило гром. -Ние кои го видовме тоа, не можеме лесно да ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Австрискиот весник „Стандард” објави дека и Европската унија, Русија, Кина, САД и Турција ја користат трговијата и политиката за да го консолидираат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Европската унија, Русија, Кина, САД, Турција - сите ја користат трговијата и политиката за да го консолидираат влијанието на Балканот - пишува австриски ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонската кадетска кошаркарска репрезентација оствари одличен резултат на штотуку завршеното Европското првенство (дивизија Б) во Сараево каде го освоивме ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Скопскиот градоначалник Петре Шилегов е најбогатиот градоначалник на главен град во регионот. Шилегов кој неодамна се поднови со викендица во Маврово и ...
  сите 13 | | | веќе видена