Сараево

  во

  Наследникот на богато семејство, 30-годишниот Милош Остојиќ е убиен вчера во источно Сараево, во класична заседа. Тој е ранет пред клубот „Спарта“, а од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Пред познат клуб во Сараево пред неколку дена надзорните камери снимиле инцидент во кој маж тепа девојка. Инцидентот се случил во неделата во раните утрински ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Наследникот на богатото семејство Милош Остоиќ (30) е убиен синоќа во Лукавица во Источно Сараево, со огнено оружје. За сега се знае дека убиецот на Остоиќ му ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поради снежно невреме што го зафати Белград утрово сообраќајот се одвива отежнато, а градските автобуси во некои делови од градот не сообраќаат поради појава ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Наследник на богато семејство, Милош Остојиќ (30), убиен е синоќа во Лукавица во Источно Сараево, во класична заседа. Тој е ранет пред својот клуб Спарта, а од ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Наследникот на богато семејство, 30-годишниот Милош Остојиќ е убиен вчера во источно Сараево, во класична заседа. Тој е ранет пред клубот „Спарта“, а од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Снегот кој од утрово паѓа во поголемиот дел од Босна и Херцеговина предизвика проблеми во сообраќајот. Во Источно Сарево дошло до верижна сообраќајка откако ...
  сите 5 | | | веќе видена