Сараево

  во

  Штета би било доколку во Сараево не го посетите оригиналното кафуле „Златна Рипка“. Повеќе од 30 години сопственикот на ова кафуле собира предмети кои будат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Беше еден од тројцата најважни драматичари во 1980-тите, но и текстописец на групата „Леб и сол“. Во Хрватска се сетија на него дури откако умре. Никаде го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Адмир Совиќ, таткото од Босна и Херцеговина кој со нож ги закла трите деца, посетувал жена која се занимава со црна магија за да открие зошто сопругата го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Глумецот Михајло Миша Јанкетиќ е долги години во брак со Светлана Кнежевиќ глумица и балерина од која е постар 12 години.Иако никогаш не се појавуваат во ...
  сите 18 | | | веќе видена