Сараево

  во

  Шампионот на Босна и Херцеговина, Сараево, и покрај освоената титула планира во голем стил да ја заврши сезоната. Во претпоследното коло води со 4-0 против ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 26 години загинале сараевските Ромео и Јулија, Бошко Бркиќ и Адмира Исмиќ. Овој млад пар во обид да избега од злото и лудилото кое и се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сараево е многу слично како Скопје, домашните те забележуваат дури кога ќе излезеш на странски насловни страни. Ова не било исклучок ни во случајот на денес ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Дојавата за подметната бомба во Средното економско училиште во Сараево беше лажна, соопшти сараевската полиција. Полицијата утрово добила анонимен повик дека ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Како Чолиќ учествувал со македоснки ајвар на натпревар, во кој град одамна не бил, а би сакал да одржи и концерт, зошто бил уапсен во Охрид, кој е неговиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Дојавата за подметната бомба во Средното економско училиште во Сараево беше лажна, соопшти сараевската полиција. Полицијата утрово добила анонимен повик дека ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Сараево утрово постапија по дојава за бомба во средно училиште во главниот град на Босна и Херцеговина. ...
  сите 20 | | | веќе видена