Сараево

  во

  Автобус со босански ученици се судри со камион во Италија, возачот загина на лице место Автобус кој пренесувал средношколци од Сараево се судри со камион ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Себија Изетбеговиќ во предизборната кампања , си ја ставила нејзината  фотографија на шишиња со вода за пиење. Таа е на листата на партијата СДА за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Автобус кој превезувал средношколци од источно Сараево, БиХ, се судрил утринава со камион во Италија, а во несреќата еден од возачите на автобусот загинал, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Трагичната несреќа се случила на автопатот А21 на делницата Торино – Бреша. На дел од патот кон Бреша автобусот полн со ученици удрил во товарно возило. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Автобус кој пренесувал средношколци од Сараево се судри со камион утрово во Италија. Во несреќата еден од возачите на автобусот загинал на лице место, додека ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Автобус со средношколци од БиХ се судри во петокот наутро со камион во Италија, при што загина еден од возачите на автобусот, додека најмалку 16 деца беа ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
  сите 23 | | | веќе видена