Сараево

  во

  Триумф на Широки Бријег предводен од македонскиот тренер Гоце Седлоски благодарение на погодоците на Кожул во 29-та и Квесиќ во 53. мин. за пласман во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Сараево славеше на гостувањето кај Вележ во шеснаесетфиналето од Купот на БиХ благодарејќи на мајсторијата на Крсте Велковски кој постигна прекрасен гол со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Тимот на Сараево ја продолжи позитивната серија на резултати и во Купот на Босна и Херцеговина каде попладнево славеше на гостински терен над екипата на Вележ ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ален Ле Роа, амбасадор на Франција, пријател на Македонија, специјален претставник на Европската Унија за Македонија во 2001 и 2002 година утре доаѓа во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Првата премиера на Македонскиот народен театар во новата сезона ќе биде на 29 септември - претставата „Еден месец на село“ од Иван С. Тургењев на италијанскиот ...
  сите 11 | | | веќе видена