Роберт

  во

  Легендарниот музичар всушност како да не почина тој 10-ти јануари во 2016-та година. Култот за Дејвид Боуви толку е силен што и денес се пишува и зборува за ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во четвртокот Базфид ја објави информацијата што сите ја чекаат повеќе од две години: дека адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, признал пред американските власти ...
  сите 16 | | | веќе видена

   Сите имаме по некој талент, но какви таленти се кријат кај членовите на британското кралско семејство? Покрај тоа што се вклучени во кралските должности, тие ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во првиот натпревар од 18-то коло на германското фудбалско првенство, актуелниот шампион Баерн Минхен со 3:1 беше убедлив на гостувањето кај Хофенхајм. Гостите ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Баерн Минхен ја продолжи победничката серија, со триумф од 3:1 против Хофенхајм во премиерниот меч од пролетниот дел од сезоната во Бундеслигата. Баварците ...
  сите 7 | | | веќе видена