Роберт

  во

  Американскиот весник „Њујорк тајмс“ објави нови мејлови од време на претседателската кампања во 2016 година во САД, кои покажуваат дека политичкиот оперативец ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Американскиот весник „Њујорк тајмс“ објави нови мејлови од време на претседателската кампања во 2016 година во САД, кои покажуваат дека политичкиот оперативец ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија ја дополни Алатката за отчетност која е достапна на веб-страницата http://vlada.mk/otchetnost-troshoci . Од денеска на ...
  | | веќе видена | слични

  Телото на саудискиот новинар Џамал Кашоги треба да биде лоцирано и вратено на неговото семејство за да биде погребан што побргу, изјави денеска претставникот ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Роберт Бауерс (46), осомничен за масовното убиство во синагогата во Питсбург, изминатиот викенд, кога загинаа 11 лица, денеска на суд се изјасни дека не е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Британската кралица, 92-годишната Елизабета Втора, би можела во иднина да се откаже од дел од власта во корист на својот син, принц Чарлс, прв во наследната ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Две муслимански организации собраа 200.000 долари за да им помогнат на жртвите на масовниот масакр што се случи во саботата во синагогата „Дрво на животот“ во ...
  сите 20 | | | веќе видена