НАВРЕДИ НА ЖЕНИ ВО ПОЛИТИКАТА: Убавица лавица македонска – ај девојче оди купи си нешто убаво, не те бива за политика!


„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
| | веќе видена | слични

Дали државата ѝ овозможува достапни начини на дијаспората да ги искаже својот глас, став и мислење? Нашата дијаспора воопшто не е малобројна, а токму бројноста ...
| | веќе видена | слични

Пред македонските граѓани е вториот круг од претседателските избори, заедно со парламентарните, но впечатокот што се добива токму меѓу обичните луѓе е дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На средбата со граѓаните на општина Маврово-Ростуше, кандидатот за претседател Стево Пендаровски се осврна на случувањата меѓу двата круга од претседателските ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Стево Пендаровски се осврна на случувањата меѓу двата круга од претседателските избори и барањето на ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на неговиот фејсбук профил ги искоментира изјавите на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски посветени токму ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски пред граѓаните на населеното место Велебрдо денеска истакна дека само политичка опција од која тој е дел, може да ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска беше во посета на општината Маврово-Ростуша. „Од денешните изјави на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ гледаме дека тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измина уште еден споен викенд во Македонија. Зад нас ги оставивме трите неработни денови, а за среќа наскоро доаѓа уште еден споен викенд со три дена каде исто ...
сите 356 | | | веќе видена

Норвешкиот министер му ги предаде документите на палестинскиот премиер за признавањето на Палестина. Норвешкиот министер за надворешни работи Еспен Барт Еиде ...
сите 414 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 171 | | | веќе видена

Од почетокот на инвазијата на Украина можеа да се слушнат критики од Русија против претседателот Владимир Путин. Му се пререкуваше што не можел да го освои ...
сите 47 | | | веќе видена

Вооруженото крило на Хамас, бригадите Ал-Касам, соопштија дека денеска извршиле голем ракетен напад врз Тел Авив, а израелската војска активирале сирени во ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАВРЕДИ НА ЖЕНИ ВО ПОЛИТИКАТА: Убавица лавица македонска – ај девојче оди купи си нешто убаво, не те бива за политика!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: