Роберт

  во

  Легендарниот Роберт Просинечки како што е познато е селектор на Босна и Херцеговина, а сега тој направи еден интерес кикс со кој ги насмеа луѓето на овие ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На урбано Скопје, на сите оние кои сопственото бегство од летните пеколни горештини и политичките глупости го бараат во културните пројави, од 21 до 28 август, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Риболовецот кој од морето се обидел да го извлече својот плен, голема риба од видот тарпон, многу се изненадил кога од рацете му ја зел морско куче. Кога ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со две нови имиња, неколку помлади играчи и дел од ланскиот состав, полуфиналистот во Купот и Плеј-офот, КК Гостивар ги започна подготовките за престојната ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На два дена пред почетокот на 10. издание на Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“, организаторите најавија мастер-клас со наслов „Не следете ги ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Рибар кој од морето пробал да го извлече својот плен, голема риба од видот тарпон, многу се изненадил кога рибата од раце му ја собрала ајкула. Кога Роберт ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Започна снимањето на новото продолжение на детскиот серијал од деведесеттите години, забавно-музичкото шоу „Дајте Музика“ во копродукција на Македонската Радио ...
  сите 12 | | | веќе видена

  После точно 27 години, се снима ново продолжение на едно од најпопуларните и најуспешните детски серијали од деведесеттите години, забавно-музичкото шоу „Дајте ...
  сите 12 | | | веќе видена

  По речиси три децении од култниот едукативно-музички серијал „Дајте музика“, се снима ново продолжение на шоуто кое освен што ги забавуваше младите, им ...
  сите 12 | | | веќе видена

  По речиси три децении од култниот едукативно-музички серијал „Дајте музика“, се снима ново продолжение на шоуто кое освен што ги забавуваше младите, им ...
  сите 12 | | | веќе видена