Роберт

  во

  Роберт Левандовски веќе неколку месеци е најдобриот фудбалер на светот, а каде што застана последно, ја продолжи и оваа сезона. Одличниот Полјак изгледа ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Моќниот Баерн (М) едноставно се прошета до четвртата сезонска победа откако денеска на свој терен го торпедираше Ајнтрахт (Ф) со 5:0. И овој пат во фокусот ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Екипата на Баерн Минхен без никакви проблеми го доби денешниот меч против Ајнтрахт Франфурт во Бундеслигата, меч во кој блескаше најдобриот играч на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  По инцидентниот пораз од Хофенхајм, Баерн Минхен врза три победи во низа во Бундеслигата, од кои последната пристигна ова попладне на домашен терен. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Роберт Левандовски е незадржлив, а вечерва пред налетите на најдобриот играч на планетата за ланската сезона настрада и одбраната на Ајнтрахт Франкфурт. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Германија во последните седум дена бележи повеќе од 50 случаи на коронавирусот на 100.000 жители а бројот на починатите надмина 10.000, соопшти Институтот ...
  сите 940 | | | веќе видена

   Смешни, трагикомични и вистинити цитати за алкохолот. Алкохолот е анестезија која ни помага да ја издржиме операцијата наречена живот, ќе каже Џорџ Бернард ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Доналд Трамп веројатно ќе освои најмалку 270 електорски гласови или дури и повеќе, предвидел во средата Роберт Кахали од „Трафалгер групата“. Истражувачите на ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Доналд Трамп веројатно ќе освои најмалку 270 електорски гласови или дури и повеќе, предвидел во средата Роберт Кахали од „Трафалгер групата“. Истражувачите на ...
  сите 176 | | | веќе видена

  По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Денеска по повод одбележувањето на 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“, Владата на организираше положување на цвеќе на споменикот на Гоце ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Денеска по повод одбележувањето на 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“, Владата на организираше положување на цвеќе на споменикот на Гоце ...
  сите 111 | | | веќе видена