Роберт

  во

  Ќерката на внуката на убиениот американски претседател Џон Кенеди и нејзиниот 8-годишен син се водат како исчезнати откако не се вратиле по пловењето со кану, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американската влада препорачува доброволно носење заштитна маска против зараза со коронавирус, но претседателот Трамп одбива самиот да ја носи. Речиси 1500 ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Внуката на убиениот американски сенатор Роберт Ф. Кенеди, Мејв Кенеди Таундсенд МекКин (40) и нејзиниот 8-годишен син Гидеон пронајдени се удавени во езеро во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тие исчезнале во петокот откако пловеа кон заливот Чесапик во кану, изјави гувернерот на Мериленд, Лери Хоган. Интензивната потрага продолжила по Таунсенд и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во борбата против коронавирусот лекарите се под голем притисок за да спасат животи. Разговаравме со лекар од интензивна нега од Хајнсберг, психотерапевтка, ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Американскиот центар за контрола и превенција (CDC), тамошната агенција за јавно здравство, со децении беше водечка установа кога станува збор за борба со ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Внуката на убиениот американски сенатор Роберт Ф. Кенеди, Мејв Кенеди Таундсенд МекКин (40) и нејзиниот 8-годишен син Гидеон пронајдени се удавени во езеро во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Јужна Кореја брзо реагираше и успеа да го запре ширењето на вирусот, благодарение на својата кампања на масовно тестирање, утврдување на патот на инфекцијата и ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Бројот на починатите од новиот тип коронавирус експлодираше во САД каде што во последните 24 часа починале речиси 1.200 луѓе, додека властите во Велика ...
  сите 639 | | | веќе видена

  Јужна Кореја брзо реагираше и успеа да го запре ширењето на вирусот, благодарение на својата кампања на масовно тестирање на коронавирусот, утврдување на патот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Германија воведе масовно тестирање, па се прават и по 50.000 тестови за коронавирус дневно, пренесуваат медиумите. Од Институтот Роберт Кох велат дека од ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Јужна Кореја брзо реагираше и успеа да го запре ширењето на вирусот, благодарение на својата кампања на масовно тестирање, утврдување на патот на инфекцијата и ...
  сите 22 | | | веќе видена