BOEING објави помала загуба од очекуваната, откако потроши речиси 4 милијарди долари за справување со последиците на безбедносната криза


Време зa читање: 4 минути Компанијата Боинг потроши речиси 4 милијарди долари во последниот квартал додека се обидуваше да ја спречи безбедносната криза ...
| | веќе видена | слични

Американската технолошка корпорација Apple објави откуп на сопствени акции за рекордни 110 милијарди долари, откако најновите финансиски резултати за ...
| | веќе видена | слични

Свиркачот познат по тоа што идентификуваше инженерските проблеми во компанијата која ги снабдувала труповите на патничките авиони на Боинг ненадејно починал во ...
| | веќе видена | слични

Џошуа Дин, еден од првите свиркачи кој укажа на производствени дефекти на авионите „боинг 737 макс“, почина на 45 години по борба со ненадејна брзоширечка ...
| | веќе видена | слични

„Свиркачот“ кој го обвини Боинг и неговиот добавувач за игнорирање на производствените дефекти на 737 Max почина во вторникот.Поранешниот вработен во „Спирит ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Групацијата ХСБЦ, Ноел Квин, неочекувано се повлекува од функцијата по речиси пет години на чело на најголемата европска банка. Банката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што можам засега да го кажам е дека преговарачкиот процес се базира на принципи, пред се нели на евроинтегративниот процес, борбата против криминалот и ...
сите 636 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера положи венец на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија на кој не го ...
сите 182 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Тајани ја презеде оваа обврска за време на средбата во Рим со палестинскиот премиер Мохамед Мустафа. Италијанскиот министер за надворешни работи рече дека 5 ...
сите 363 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски повика на долгорочно повторно вооружување на Европа, нагласувајќи дека е за што е можно поголемо ...
сите 152 | | | веќе видена

Дека потписот на претседателот на државата беше повеќе од битен кога СДС и ДУИ го објавија Преспанскиот договор во ,,Службен весник" - уште еднаш потврди ...
сите 267 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 100 | | | веќе видена

Во Основниот суд во Куманово вчера продолжи судењето против градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, кого двајца кумановски бизнисмени го обвинуваат за ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

BOEING објави помала загуба од очекуваната, откако потроши речиси 4 милијарди долари за справување со последиците на безбедносната криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: