Роберт

  во

  Поранешниот шеф на кампањата на Доналд Трамп, Пол Манофорт е осуден на 47 месеци затвор поради даночни и банкарски измами. Малверзациите беа откриени за време ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство.Минатото ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Финските бизниси и локалната власт имаат храбар план. Тие сакаат да го изградат најпаметниот пат во светот. Патот ќе користи 5Г-технологија и ќе покрива 31 ...
  сите 14 | | | веќе видена

   За разлика од мачките, луѓето умираат само еднаш. Барем така велат. Но, во светот на шоу бизнисот реалноста не функционира на ист начин. Кога големите ѕвезди ...
  | | веќе видена