Роберт

  во

   Неодамна Канје Вест изјави дека сака да има 7 деца, па очигледно полека се движат кон таа бројка. Иако Ким била скептична за повеќе деца заради помислата за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Левоцентристичките демократи обезбедија контрола врз Долниот дом на Конгресот на САД, Претставничкиот дом, а републиканците на претседателот Доналд Трамп го ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Како изборите во САД можат да влијаат на работата на Конгресот во следните две години Левоцентристичките демократи обезбедија контрола врз Долниот дом на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  ДПА – ХамбургЛевоцентристичките демократи обезбедија контрола врз Долниот дом на Конгресот на САД, Претставничкиот дом, а републиканците на претседателот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  ДПА – Хамбург Левоцентристичките демократи обезбедија контрола врз Долниот дом на Конгресот на САД, Претставничкиот дом, а републиканците на претседателот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Жешката атмосфера во салата „Јане Сандански“ не ја изгоре Барселона, каталонците играа против Вардар и гласната публика и излегоа како победниците, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Еден од јунаците на Барселона во победата против Вардар е голманот Перез де Варгас кој е среќен што неговиот им успеал да триумфира во една жешка атмосфера. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов вели дека Барселона заслужено славела во Скопје, многуте грешки кои ги направиле вардаровите ракометари се причината за ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Сите што предложија и гласаа за пристапување кон измена на Уставот со цел прoмена на името на државата и идентитетот на нацијата се соочуваат со долгогодишни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во рамките на Есенски музички свечености Скопје 2018 вечер во Малата сала на Македонската филхармонија ќе се одржи концерт на Агата Кмак -виолина и Марсин ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во рамките на Есенски музички свечености Скопје 2018 вечер во Малата сала на Македонската филхармонија ќе се одржи концерт на Агата Кмак -виолина и Марсин ...
  сите 6 | | | веќе видена