Роберт

  во

  Екипата на Филаделфија 76 се одлучи да направи еден интересен потег, односно размена со Минесота Тимбервулвс во која го доби одличниот Џими Батлер. 76-ките се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Големото дерби на „Сигнал Идуна Парк“ заврши со победа на домаќините по голем пресврт во вториот дел, „Милионерите“ го совладаа Баерн Минхен со 3-2. Германија ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд го совлада Баерн Минхен со 3:2 и потврди дека во моментов е најдобар германски тим и заслужено се наоѓа на првото место на табелата во ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Денес во Бундес лигата се одигра големото дерби помеѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен кое на крајот и тоа како ги оправда очекувањата. Борусија пред ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд стигна до сензационална кам-бек победа од 3:2 над Баерн Минхен за да се одвои на седум поени од нив на врвот на Бундеслигата благодарение на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Филаделфија и Минесота решија да направат размена и да ги официјализираат шпекулациите кои се појавија од пред неколку денови, јавуваат американските медиуми. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  И покрај тоа што принцот им наредил на вработените во кралската палата да и дадат на Меган се што ќе посака , кралицата и забранила да носи круна од смарагди. ...
  сите 30 | | | веќе видена