Роберт

  во

  Изминатата година за македонската култура почна со бура од реакции по објавената Годишна програма на Министерството за култура за проекти што добиле државни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На денешен ден 30 декември 2018 1691.- Умрел англискиот хемичар и физичар Роберт Бојл. 1803.- Во составот на САД влегла дотогашната француска колонија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американскиот физичар и писател Алан Лајтман, кој меѓу првите ја предвиде победата на Доналд Трамп на претседателксите избори, сега предвидува дека Трамп во ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Најдобриот европски кошаркар во НБА лигата, Дирк Новицки, го одигра 1477 натпревар во најсилната кошаркарска лига во светот. Германскиот кошаркар во дресот на ...
  сите 60 | | | веќе видена