Роберт

  во

  Роберт Тапан Морис, син на познатиот американски криптограф Роберт Морис Сениор, во ноември 1988 година сосем случајно го уништи целиот тогашен интернетот.. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  САД и Европската унија формулираат радикално различни цели за нивните претстојните билатерални трговски разговори, повторно воспоставувајќи предуслови за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поминаа три години од неговата смрт. Култот за Дејвид Боуви толку е силен што и денес се пишува и зборува за него исто како некогаш, а непрестајно се откриваат ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Кинескиот суд го осуди на смрт Канаѓанецот Роберт Лојд Шеленберг на новото судење за криумчарење на дрога, а овој случај дефинитивно ќе ги донесе односите ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Колумнистот и ликовен критичар, Златко Теодосиевки на својот Фејсбук профил објави дека од Министерството за култура му се заблагодариле за неговите услуги и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Американската телевизија ABC неодамна објавила документарец за смртта на Џон Кенеди помладиот, во кој телевизијата се обидува да ја затскрие целокупната вина ...
  | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми не ја продолжил соработката со советникот Златко Теодосиевски, објави познатиот критичар и колумнист, иако не наведува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Неодамнешно истражување спроведено од професори на британските факултети покажува дека голем број нови студенти се неподготвени за учење и за напорите што ги ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ заедно со амбасадорот на Република Чешка, Мирослав Томан и претставници од Сојузот на борци на Центар, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Натпреварот кој привлече големо внимание заврши со пораз на Енди Мари. Конференцијата за медиуми која ја одржа Мари пред почетокот на Австралија Опен му даде ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На денешен ден 14 јануари 2019 1742.- Во Лондон умрел Едмунд Халеј, англиски астроном и геофизичар. Меѓу другото, прв открил дека ѕвездите се движат. Најмногу ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во своја најнова колумна , Геро во свој Алцхајмер стил, бара од СДСМ ем да не оди на избори каде би ја зголемила својата моќ во собрание за да не биде ...
  | | веќе видена | слични