Париз

  во

  Барселона не се предава и сака да го врати Нејмар во своите редови, а може и да го искористи незадоволството на Бразилецот со статус-кво ситуацијата во пари ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт – Хофенхајм (Бундеслига Германија, 15.30 часот) Во Хофенхајм започнува пост-ерата во Бундеслигата без Јулијан Нагелсман, стратег кој имаше ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Скопје летово беше во портокалова фаза, а термометрите покажуваа и до 45 Целзиусови степени. Ефектите од глобалното затоплување веќе се реалност и се ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Скопје летово беше во портокалова фаза, а термометрите покажуваа и до 45 Целзиусови степени. Ефектите од глобалното затоплување веќе се реалност и се ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Британскиот премиер Борис Џонсон ќе им порача на Ангела Меркел и Емануел Макрон оваа недела дека парламентот не може да го запре Brexit без договор, соопшти ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Нема да присуствуваме на традиционалната церемонија на кревање на македонското знаме на плоштадот во Мелбурн на 8 Септември годинава, соопштија од Македонскиот ...
  сите 6 | | | веќе видена