Париз

  во

  Напнато до самиот крај. Ќе добие ли земјава зелено светло за отпочнување на преговорите со нијата? Силните пораки на адреса на земјава за европската ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Советот на министри за општи работи на ЕУ доцна попладнево заврши без заклучок за започнување преговори со Албанија и Македонија, па одлуката се префрла кај ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Германските весници вечерва излегоа со речиси идентични наслови во извештаите од состанокот на министрите на ЕУ во Луксембург. Агенцијата Ројтерс прогнозира ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Француската полиција употреби солзавец и водени топови во судирите со пожарникарите кои протестираат во Париз незадоволни од условите за работа. Пожарникарите ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Советот на министри за општи работи на ЕУ доцна попладнево заврши без заклучок за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија, па одлуката се ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Франција останува на предлогот за реформа на процесот за прием на нови членки во Европската унија. Официјален Париз смета дека сега преговорите се развлекуваат ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Полн и тежок ден, рандеву без никаков резултат, беа описите за состанокот на Советот за општи работи на ЕУ кои на прес конференцијата по него ги кажаа ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Француската полиција употреби солзавец и водени топови во судирите со пожарникарите за време на денешниот протест во Париз на кој бараа подобрување на условите ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Француската полиција денеска употреби солзавец и водени топови во судирите со пожарникарите кои протестираат во Париз, незадоволни од работните услови. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Советот на министри за општи работи на ЕУ доцна попладнево заврши без заклучок за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија, па одлуката се ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Француската полиција денеска употреби солзавец и водени топови во судирите со пожарникарите кои протестираат во Париз, незадоволни од работните услови. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Се чека секој момент министрите за надворешни работи на ЕУ да ја започнат втората рунда разговори за започнување преговори за членство со Македонија и ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Франција останува на предлогот за реформа на процесот за прием на нови членки во Европската унија. Официјален Париз смета дека сега преговорите се развлекуваат ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Килијан Мбапе минатата сезона беше фантастичен во дресот на ПСЖ. Младиот Французин одигра 43 натпревари и постигна 39 голови од кои 33 беа во првенството на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Француската полиција денеска употреби солзавец и водени топови во судирите со пожарникарите кои протестираат во Париз, незадоволни од работните услови. ...
  сите 15 | | | веќе видена