Париз

  во

  Како резултат на двогодишна истражувачка работа на „Микросам“, Институтот за современи композити и роботика во Прилеп и фирмата „Џенерал атомикс ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На денешен ден - 19 март 19 март 2019 1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко на трите крала - Франсое Втори, Шарл Деветти и Анри Трети. Во текот на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан побарал ангажман на Садио Мане, но Флорентино Перез има други планови и праќа емисари во Париз да опипаат терен за рекорден трансфер на Килијан ...
  сите 112 | | | веќе видена

  На најголемиот светски саем за композити, JEC World 2019, кој се одржува секоја година во Париз, Микросам ги претставуваше своите најнови иновации за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На најголемиот светски саем за композити, JEC World 2019, кој се одржува секоја година во Париз, македонската компанија „Микросам“ ги претстави своите најнови ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Н‘голо Канте не само што е миленик во репрезентацијата на Франција, туку и на сите фудбалски љубители и следбеници на најпопуларниот спорт. Фудбалерот на Челзи ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар, попладнево изјави дека Словенија силно поддржува почеток на преговори со Северна Македонија во јуни и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Авионот на етиопската воздухопловна компанија „Ethiopian Airlines“ во чиј пад минатата недела загинаа 157 луѓе летел со необично голема брзина по полетувањето ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Во отвореното Студио 1, новинарот Дејан Андоновиќ, заедно со колегите Јана Јосифоска и Влатко Чаловски, ги анализира настаните што го обележаа светот и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон разгледува забрана на демонстрации на Елисејските полиња, информира неименуван официјален претставник на Елисејската ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Церар утрово учествуваше и на средбата помеѓу министрите за надворешни на ЕУ со македонскиот министер Никола Димитров и вицепремиерот Бујар Османи, каде ги ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар, попладнево изјави дека Словенија силно поддржува почеток на преговори со Северна Македонија во јуни и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  За преговори на Македонија со ЕУ, Париз и Хаг инсистираат дека Преспанскиот договор не е доволен и дека е неопходно исполнување на реформите и конкретни ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар, попладнево изјави дека Словенија силно поддржува почеток на преговори со Северна Македонија во јуни и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар, попладнево изјави дека Словенија силно поддржува почеток на преговори со Северна Македонија во јуни и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар, попладнево изјави дека Словенија силно поддржува почеток на преговори со Северна Македонија во јуни и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар, попладнево изјави дека Словенија силно поддржува почеток на преговори со Македонија во јуни и дека би ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар попладнево изјави дека Словенија силно поддржува почеток на преговори со Северна Македонија во јуни и ...
  сите 13 | | | веќе видена